KAIMYNYSTĖ STIPRINA

Alytaus kolegijos ir Piliakalnio progimnazijos bendruomenės, lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ vadovės

Alytaus kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė, tęsdama glaudų bendradarbiavimą su Alytaus miesto švietimo įstaigomis, pasirašė ilgalaikę partnerystės sutartį su artimais kaimynais – Alytaus Piliakalnio progimnazija. Sutarties pasirašymo proga direktorė doc. Danutė Remeikienė drauge su kolegijos bendruomenės atstovais dalyvavo Alytaus Piliakalnio progimnazijos darbuotojų kūrybinių darbų parodos atidaryme. Progimnazijos direktorė Regina Špukienė, perkirpusi parodos atidarymo juostą, sveikino šventės dalyvius ir svečius kviesdama pasisakyti, išreikšti pastebėjimus.

Danutė Remeikienė, Alytaus miesto savivaldybės Tarybos narė, kolegijos direktorė, kalbėjo, jog geriau artimi kaimynai nei tolimi giminės. Tai puiki galimybė geriau pažinti vieniems kitus, iškristalizuoti naujas kūrybines idėjas, atskleisti naujus talentus ar tiesiog visiems drauge pasidalinti maloniais potyriais. Iš tiesų, sukurta jauki aplinka su karpinių girliandomis, moksleivių atliekamais kūriniais smuiku ir kanklėmis nuteikė prasmingiems apmąstymams apie grožį, jungiantį ir telkiantį skirtingus žmones iš skirtingų institucijų.

Parodos ekspoziciją apžiūri Alytaus kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė, Piliakalnio progimnazijos direktorė Regina Špukienė ir darbų autorė Jolanta Būtėnienė

Stebina ir džiugina Alytaus bendruomenė, ypač lopšelių-darželių, mokyklų-darželių, pagrindinių mokyklų, gimnazijų pedagogai ir jų ugdytiniai, gebėdami sukurti, taip vertinamus pasaulyje, rankų darbo gaminius. Daugybę talentų talpina visi mokytojai ir darbuotojai: Alma Bieliūnė ne tik neria iš virvės, bet dar ir gamina natūralią kosmetiką; Virginija Butkevičiūtė kuria interjero detales ir profesionaliai mezga. Nėrinių vąšeliu gali pasiūlyti Violeta Narvičienė, Vilija Grudzinskienė; o Rūta Guzienė artėjančioms šventėms nuners ne tik rankinių, bet atvirukų ir vokų. Stasė Antanaitienė, Rasa Urbanavičienė ir Laima Karkauskienė suvers papuošalų, nutapys paveikslų ir paveikslėlių; Julija Kochanskienė nuvys juostų, Rima Pėstininkienė pasiūlys nuotraukų rėmeliuose, Jolanta Būtėnienė pateiks autorinių knygų. Vienintelis vyras Virginijus Gudaitis išdrįso konkuruoti su moterimis pristatydamas papuošalų dėžutes. Tokie kruopštūs, atidumo ir susikaupimo reikalaujantys darbai tik dar kartą įrodo, kad šie žmonės gimę būti mokytojais, nes darbas su moksleiviais reikalauja ypatingos meilės ir kantrybės.

Visa bėda, kad mes lietuviai esame labai kuklūs – nemokame parduoti savo kūrinių ar paslaugų, bet kaip būtų nuostabu, jei atsirastų daugiau norinčių nupirkti. O gal, direktorės Danutės Remeikienės siūlymu, organizuokim visų pedagogų ar švietimo darbuotojų bendrą kalėdinę mugę miesto ir rajono gyventojams. Šiai minčiai pritarė kiti artimi kaimynai ir parodos svečiai, Alytaus kolegijos ir Piliakalnio progimnazijos partneriai – lopšelio-darželio „Nykštukas“ vadovės – direktorė Angelė Juškevičienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Davainienė.

Paroda paskatino glaudžiau bendradarbiauti I-ojo Alytaus mokslo ir švietimo institucijas, pakviečiant ir vaikų globos namų administraciją bei personalą rengti nacionalinius bei tarptautinius projektus, drauge organizuoti pedagogų kvalifikacijos tobulinimo renginius, dalintis gerąja patirtimi,   kad Alytaus miesto darželinukai ir moksleiviai gautų kokybiškas ugdymo bei neformalaus švietimo paslaugas.

Gera prisiminti, kad daugelio vaikai ir net kolegijos studentai bei absolventai sąmoningą gyvenimo kelią pradėjo lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ ir tęsė, dar to metu, Alytaus Piliakalnio pagrindinėje mokykloje.

Laima Urbonienė, Alytaus kolegijos Kompetencijų ir mokslo taikomosios veiklos centro vedėja

Vilma Masionienė, Alytaus Piliakalnio progimnazijos Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja